sobota, 26 listopada 2016

PREZENTY DLA DZIEWCZYNKI 0-1 LAT

Zbliżają się święta, a wiem jak trudno jest kupić coś małemu dziecku zwłaszcza, gdy samemu się ich nie ma. Postanowiłam, więc trochę takim osobom pomóc i pokazać co u nas się sprawdziło.

Dziecko po urodzeniu nie jest zainteresowane zabawkami. Przez pierwsze kilka miesięcy przede wszystkim śpi, więc kupowanie zabawek jest raczej zbędne. Natomiast rodzice dziecka na pewno ucieszą się, gdy dostaną pampersy, chusteczki, ubranka czy też jakąś grzechotkę. Gdy rodzice są bardziej eko, można pomyśleć o wielorazowych pieluchach. Ja szłam na łatwiznę i kupowałam jednorazówki, ale przy następnym dziecku na pewno wypróbuję wielorazowych. Przez pierwsze miesiące dziecko i rodzice lubią być wszędzie razem, dlatego dobrze sprawdza się chusta lub nosidełko dla dziecka. Bujak też idealnie się sprawdzi, a maluszek będzie się czuł, jakby go ktoś nosił. W zależności w jakiej porze roku urodził się bobas można podarować kocyk lub śpiworek do wózka. Wiem, że to może dziwnie zabrzmi, ale książka to również wspaniały pomysł. Nie książka, którą daje się bezpośrednio dla dziecka, ale dla rodziców, aby maluch mógł słuchać ich głosu, a przy okazji rozwijać swoją wyobraźnię.
W momencie, gdy przychodzi taki okres dziecka (około 3-4 miesiąca), gdzie coraz więcej komunikuje się ze światem i zaczyna objawiać wstępne ząbkowanie, warto pomyśleć o jakiejś zabawce. Tutaj najlepiej sprawdzą się wszelkie gryzaki, gumowe zabawki do kąpieli. Oprócz tych rzeczy dobrze sprawdzi się też karuzela do łóżeczka, która umili dziecku pobyt w łóżeczku, a mama będzie mogła spokojnie zrobić obiad. Dobrym pomysłem jest dać dziecku grzechotkę/zawieszkę do wózka. To też moment w sam raz na matę interaktywną, gdzie dzieciaczek może ćwiczyć chwytanie i dźwiganie się.

Przeważnie po 6 miesiącu rodzic wprowadza swojemu dziecku pierwsze stałe pokarmy. Dobrze jest więc pomyśleć o śliniakach, kubeczku, podajniku do pokarmu, zestawie naczyń, krzesełku do karmienia, a dla rodzica o książce o gotowaniu dla dzieci. My szykowaliśmy pierwsze posiłki z książki Marty Jas-Baran "U malucha na talerzu". Jest to też czas, gdy dziecko samo próbuje siedzieć i rodzice przesadzają dziecko do spacerówki. Berbeć będzie też bawił się pierwszą książeczką z materiału, czy też zwierzątkiem/maskotką, która uszyta jest z kilku materiałów, a najlepiej, gdy coś szeleści, ma sznureczki lub w środku jest wszyta grzechotka, aby pobudzać jego zmysły. U nas sprawdzała się też materiałowa piłeczka, która miała wszytą grzechotkę. Skoczek, huśtawka czy chodzik również sprawdzą się fantastycznie.


Źródło
Źródło


Źródło


Źródło

Źródło

Źródło

Źródło

Po 8 miesiącu maluch robi się bardziej muzykalny i można mu zafundować cymbałki, marakasy, kastaniety, czy też organki. Generalnie wszystko co gra, buczy, a nawet jeździ, będzie się fantastycznie sprawdzać. Jest to też czas, gdy dziecko zaczyna przejawiać chęci do chodzenia i pchacz jak najbardziej jest w tym pomocny. Tak już jest do roku, więc za wiele się tutaj nie zmienia wybór zabawek. Bliżej roku można już zacząć kupować książki z obrazkami, najlepiej zwierzątkami i dziećmi. Książeczki z pacynkami, czy elementami grającymi, także przyciągają uwagę dziecka. No i na sam koniec można pomyśleć o rowerku trójkołowym, który oczywiście będzie bardziej operowany przez rodziców niż dziecko, ale dziecko dla siebie na pewno też coś znajdzie.


Źródło

Źródło

Więcej zabawek na razie nie przychodzi mi do głowy. Niektórych rzeczy już nie mamy w domu, bo poszły w świat, ale zamieściłam takie poglądowe zdjęcia, które mogą stanowić inspirację.

Mam nadzieję, że choć kilku osobom pomogłam w wyborze prezentów. Następny post poświęcę na przedmioty dla bąbli 1-2 lata.

Pomysły na prezenty dla dziewczynki:
A jak tam u Was przygotowania do świąt, prezenty już kupione?

Do następnego!
KĄCIK MADZI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad :)